Co oznacza diagnoza depresji?

Depresja to bardzo niebezpieczna choroba. Jej skrajne przypadki mogą prowadzić nawet do prób samobójczych. Dlatego właśnie tak ważne jest jej zdiagnozowanie w odpowiednim czasie. Co jednak, jeżeli u pacjenta faktycznie zostanie zdiagnozowana depresja? Przede wszystkim należy pamiętać, że nie jest to choroba nieuleczalna, a pacjent nie jest wobec niej całkowicie bezbronny. W trakcie terapii w Salus Pro Domo do terapii wykorzystuje się indywidualne cechy osobowościowe oraz umiejętności społeczne, co może pomóc zwalczyć tę chorobę.

Psychoterapia depresji — ile trwa?

Leczenie depresji w Centrum Medycznym Salus Pro Domo składa się z leczenia farmakologicznego oraz psychologicznego. Długość trwania samej terapii jest ściśle uwarunkowana indywidualnymi cechami pacjenta. Głównym jej celem jest wyleczenie obecnego stadium depresji oraz zapobieganie pojawienia się jej nawrotów w przyszłości. Bardzo ważna jest również psychoterapia. Terapia poznawczo-behawioralna oraz poznawcza oparta na uważności potrafi bowiem zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby nawet o 44 procent.

Depresja — gdzie leczyć w Warszawie?

Obecnie na rynku istnieje wiele klinik, w których można rozpocząć terapię. Jednak miejscem, w którym wyleczenie depresji jest niemal pewne, jest Centrum Medyczne Salus Pro Domo. Pracujący tu eksperci korzystają z najnowszej wiedzy z zakresu psychologii, biologii oraz psychoterapii, co pozwala na skuteczną walkę z depresją. Są to lekarze, którzy do każdego przypadku podchodzę w pełni indywidualnie. Dzięki temu pacjent może mieć dużą pewność, że terapia w Centrum Medycznym zostanie dostosowana do jego potrzeb.